Gazze’deki Savaşı Durdurun, Sivilleri Korumak İçin Beyan Ettiğiniz Değerlere Bağlı Kalın

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’ne,

Birleşik Devletler Başkanı Joe Biden’e,

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’e,

Avrupa Birliği Başkanı Ursula von der Leyen’e,

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e,

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a,

Arap ve İslam ülkelerinin liderlerine,

Dünya çapındaki bütün özgür ülkelerin liderlerine,

İsrail, 7 Ekim’den bu yana dünyanın en büyük ve en uzun süreli toplama kampı olarak kabul edilen Gazze bölgesinin her yerinde sivillerin evlerini, hastaneleri, okulları, fırınları ve yerinden edilmiş insanların barınaklarını hedef alarak toplu cezalandırma politikası uyguluyor. Su, elektrik, yakıt, gıda, ilaç ve hatta iletişimi bile kestiler. Gazze’de devletin bombardımanı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı her dakika bir kurban olmak üzere 36.000’i aştı ve bu sayı sürekli artıyor.

Kilometrekareye ortalama 6.200 kişinin düştüğü dünyanın en yoğun nüfuslu yerinde, sivillerden intikam almak için 30.000 tondan fazla patlayıcıyla, kilometrekareye 82 ton düşecek şekilde bombalayan bu devletin toplu cezalandırma politikası, insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Tüm uluslararası normları ve yasaları ihlal etmektedir. Bu suç dünyanın gözü önünde devam etmektedir ve meşru müdafaa hakkı iddiasını asla haklı çıkarmaz. Çünkü öldürülenler ve yaklaşık bir aydır sürekli bombardıman altında yaşayanlar; evlerinde, sokaklarında, okullarında, hastanelerinde ve hatta ibadethanelerinde güvenliklerini kaybetmiş sivillerdir.

Aşağıda imzası bulunan bizler, çocukların, kadınların, yaşlıların ve gençlerin öldürülmesini durdurarak sivilleri korumanızı tarihi sorumluluklarınızın en başına koyuyoruz.

Sizi derhal Gazze’ye sivillere yönelik bombardımanın durdurması, gıda, ilaç ve yakıt ulaştırmak üzere insani yardım koridorlarının açılması, hastaneleri, barınakları, evleri, okulları ve tüm sivil alanları koruma altına alınması için baskı yapmaya çağırıyoruz.

Birleşmiş Milletler değerlerine ve beyan ettiğiniz değerlere bağlılığınızı gösterin ve insanlığa karşı işlenen bu suçlara ortak olmayın.

*جميع المقالات المذكورة في الموقع تعبر عن رأي أصحابها ولا تعبر بالضرورة عن رأي المنظمة